Zostaw numer telefonu, oddzwonimy:

I. OGÓLNE

Jak to działa?

Polscy pacjenci począwszy od listopada 2014 roku mogą leczyć się za granicą i uzyskać refundację wydatków na leczenie od NFZ. Gwarantuje to Dyrektywa 2011/24/UE w sprawie praw pacjentów w transgranicznej opiece zdrowotnej oraz polskie przepisy ustawy o świadczeniach zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych. Pomagamy naszym pacjentom skorzystać z powyższego prawa wspomagając organizację ich leczenia, oferując przy tym pakiet usług w zależności od wybranej oferty.

Co oferujemy?

W każdym pakiecie oferujemy naszym klientom rezerwację szybkiego terminu wraz zabiegiem w renomowanej klinice w Czechach, tłumaczenie dokumentacji oraz złożenie wniosku w imieniu klienta w NFZ. Zaczynając od pakietu Błękitnego oferujemy również badanie wstępne w klinice w Polsce oraz transport. Wyższe pakiety różnią się między sobą rodzajem soczewki. Wszystkie zabiegi przeprowadzane są przy użyciu najwyżej ocenianych na rynku soczewek amerykańskiej firmy Alcon.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Obecnie na bezpłatny zabieg zaćmy w ramach publicznej służby zdrowia oczekuje ponad 400 tysięcy polskich pacjentów, a czas oczekiwania na zabieg często przekracza dwa lata. Cena zabiegu w prywatnej klinice w Polsce o podobnej renomie i przy użyciu soczewek renomowanych firm to wydatek często przekraczający 3 tysiące złotych.
Oferujemy szybki termin zabiegu, na najwyższym poziomie w renomowanej klinice w Czechach, którego koszt po refundacji jest ponad trzykrotnie mniejszy.

Jakie warunki muszę spełnić?

Pacjent powinien mieć ważne i prawidłowo wypełnione przez okulistę skierowanie na zabieg zaćmy oraz posiadać aktualne ubezpieczenie zdrowotne NFZ. Jednocześnie ogólny stan jego zdrowia powinien być odpowiedni dla przeprowadzenia zabiegu. Rekomendujemy skorzystanie z pakietu usług z badaniem wstępnym w Polsce, które pozwoli na ostateczną kwalifikację pacjenta przed zabiegiem.

Czy zabieg musi zostać przeprowadzony zagranicą?

Zgodnie z Dyrektywą 2011/24/UE jest to warunek konieczny do otrzymania zwrotu leczenia ze środków publicznych w wyznaczonej kwocie.

Dlaczego zabieg przeprowadzany jest w Czechach?

Po pierwsze Czechy słyną ze znakomitej jakości opieki okulistycznej. W Czechach istnieje bardzo wiele silnych ośrodków okulistycznych, a wiele z nich posiada również oddziały za granicą. Obecnie czeskie kliniki przyjmują pacjentów z całej Europy, w tym również polskich, oferujące im najwyższej jakości leczenie i obsługę w języku polskim. Ważna jest także dogodna lokalizacja – dojazd z Warszawy zajmuje około 4 godzin.

Czy leczenie za granicą jest bezpieczne?

Jak najbardziej –poziom okulistyki w Czechach jest bardzo wysoki, a zabieg usunięcia zaćmy należy do bezpiecznych. Niemniej jednak jak przy każdym zabiegu mogą wystąpić komplikacje, dlatego rekomendujemy, aby pacjenci przed zabiegiem przeszli badanie kwalifikacyjne u polskiego lekarza raz przedstawili zaświadczenie od lekarza POZ o braku przeciwwskazań do zabiegu usunięcia zaćmy.

Nie posiadam środków na przeprowadzenie zabiegu.

Oferujemy możliwość skredytowania wartości zabiegu do czasu uzyskania refundacji. Współpracujemy w tym zakresie z partnerem finansowym – firmą MediRaty. MediRaty to ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych, który ułatwia realizację optymalnego planu leczenia i dostęp do bogatych procedur medycznych.

II. ZABIEG

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg usunięcia zaćmy trwa do 30 minut.

W jaki sposób wykonywany jest zabieg?

Po znieczuleniu miejscowym kroplami pielęgniarki odprowadzają Państwa do sali zabiegowej. Przed wejściem na salę przebierają się Państwo w ubiór operacyjny. Następnie pielęgniarka ułoży Państwa na stole operacyjnym, zdezynfekuje okolice operowanego oka i założy Państwu na usta maseczkę chirurgiczną. Dbamy o to, aby umożliwić Państwu swobodne oddychanie pod maseczką chirurgiczną. Podczas operacji mogą Państwo czuć dotyk lub lekki ucisk, ale nie będą Państwo czuli bólu. Na operowane oko zostanie skierowane mocne światło, które może powodować niewielkie uczucie dyskomfortu, może się też zdarzyć, że płyn, którym chirurg przepłukuje oko podczas operacji, może spłynąć na twarz lub we włosy. Pierwszym krokiem lekarza jest usunięcie zmętniałej soczewki oka, następnie dokonanie implantacji nowej sztucznej soczewki do oka.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest wykonywany przy wykorzystaniu znieczulenia miejscowego i zazwyczaj jest bezbolesny.

Jakie badania zostaną mi wykonane przed zabiegiem?

Po przybyciu do kliniki okulistycznej i rejestracji czeka na Państwa kilka bezbolesnych badań (np. mierzenie ciśnienia wewnątrz gałkowego, wyliczenie mocy optycznej sztucznej soczewki itp.), które dostarczają chirurgowi ważnych informacji o stanie Państwa oczu. Potem uzyskają Państwo odpowiedzi na wszystkie Państwa pytania dotyczące operacji.

Czy jest możliwość operacji jednocześnie obojga oczu?

Technicznie jest to możliwe i zdarza się, że zabieg taki jest wykonywany jednak ze względu na bezpieczeństwo odradzamy przeprowadzenie takiego zabiegu jednocześnie. Jeżeli pacjent nie miał jeszcze operacji zaćmy najlepiej najpierw zoperować jedno oko, a dopiero po zaleconym przez lekarza czasie drugie.

III. SOCZEWKI

Jakie soczewki mam wybrać?

O tym należy porozmawiać ze swoim lekarzem. Podstawowy zabieg obejmuje soczewki firmy Alcon – jednego z najlepszych producentów na świecie. Taki zabieg pozwala na wyraźne widzenie w jednej ustawionej odległości – dali lub bliży. Zazwyczaj ustala się ostrość na obiekty oddalone, co ułatwia codzienne życie, zaś do czytania pacjent nosi okulary. Taki zabieg kosztuje około 1000 zł. O kilkaset złotych droższe są soczewki gold zawierające filtry, które poprawiają jakość widzenia. Kolejnymi opcjami są soczewki wieloogniskowe, które pozwalają w wielu wypadkach na rezygnację z używania okularów dzięki ustawieniu dwóch ognisk ostrości – dali i bliży. Takie soczewki w ramach leczenia za granicą można wszczepić za ok 3500-4000 zł. W Polsce kosztują one ponad 6000.

Jakie soczewki otrzymam w ramach Państwa usługi?

W ramach naszej oferty wszyscy pacjenci otrzymują najwyższej jakości amerykańskie soczewki Alcon Acrysof®. Oferujemy szeroki wachlarz soczewek, które pozwalają również na korektę innych wad wzroku oraz brak konieczności noszenia okularów. Do oferowanych soczewek należą:

Soczewki apodyzowane, dyfrakcyjne
Apodyzacja oznacza stopniową zmianę właściwości stref dyfrakcji od środka w kierunku zewnętrznej krawędzi soczewki w celu utworzenia łagodnego przejścia światła pomiędzy punktami ogniskowania obrazu przedmiotów położonych daleko, w pośredniej odległości i blisko. Dyfrakcja dotyczy zaginania lub rozszczepiania światła na wiele punktów ogniskowania, gdy przechodzi ono przez soczewkę centralną część soczewki AcrySof ReSTOR stanowi apodyzowany dyfrakcyjny element optyczny. Oznacza to, że kilka niewielkich stref w tym centralnym obszarze współpracuje ze sobą, ogniskując światło zarówno w przypadku przedmiotów położonych blisko.
Widzenie na bliską odległość: Dotyczy punktu ostrości, który zazwyczaj znajduje się 40 cm lub mniej od oczu. Określane także, jako „wzrok do czytania”. W tym zakresie ostrości wzroku zazwyczaj znajdują się czytane książki, gazety lub etykiety butelek leków.

Soczewki jednoogniskowe
Ich zastosowanie zapewnia dobre widzenie w dal, natomiast ostre widzenie bliskich obiektów wymaga użycia okularów.
1. Soczewki Acrysof Natural – mają filtry UV, które dodatkowo chronią delikatną siatkówkę oka przed szkodliwym promieniowaniem zewnętrznym. Soczewki te dzięki specjalnej umieszczonej na krawędzi strefie optycznej pozwalają widzieć dobrze obraz w całym polu.

2. Soczewki Acrysof IQ – mają filtry UV jak soczewki Natural plus, filtr światła niebieskiego. Soczewki te dzięki specjalnej, umieszczonej na krawędzi strefie optycznej pozwalają widzieć dobrze obraz w całym polu. Kierują Państwo samochodem również gdy zmierzcha lub w nocy? Odczuwają gorsze widzenie we mgle? Wówczas należy wybrać wewnątrzgałkową soczewkę asferyczną AcrySof® IQ.

3. Soczewki toryczne – Acrysof TORIC – korygują również astygmatyzm, wadę wzroku, którą pacjent miał przed operacją zaćmy. Stosowane są również u pacjentów, u których zaćmie towarzyszy stożek rogówki.

Soczewki wieloogniskowe
Pseudoakomodacyjna AcrySof ® ReSTOR® została stworzona z myślą o pacjentach, którzy po zabiegu usunięcia zaćmy pragną cieszyć się zdolnością ostrego widzenia zarówno w dal, jak i z bliska bez konieczności korekcji okularowej. Soczewka ReSTOR® wykorzystuje zjawiska refrakcji i dyfrakcji światła pozwalając pacjentom uzyskać efekt „pseudoakomodacji”, tzn. zdolność ostrego widzenia na różne odległości. W najbardziej zbliżony do zdrowej soczewki ludzkiej naśladuje jej zdolności akomodacyjne. Ok. 80 % pacjentów po wszczepieniu soczewek ReSTOR® w ogóle nie potrzebuje okularów do wykonywania codziennych czynności, takich jak czytanie, praca przy komputerze, prowadzenie samochodu czy uprawianie sportu. Aby działanie soczewek ReSTOR® było zadowalające, konieczne jest ich wszczepienie w obu oczach. Poza właściwościami pseudoakomodacyjnymi soczewka ReSTOR® charakteryzuje się tymi wszystkimi właściwościami, które posiada soczewka „Natural”.

Soczewki multifokalne – Acrysof IQ RESTOR – są najbardziej zbliżone w funkcjonalności do naturalnej soczewki pacjenta. Pozwalają na dobre widzenie zarówno do dali, jak i do bliży (nie ma konieczności korzystania z okularów do czytania – korygują więc presbiopię czyli starczowzroczność).

Soczewki multifokalne toryczne – RESTOR TORIC – poza funkcjonalnością, jaką dają soczewki multifokalne doskonale korygują astygmatyzm.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie AcrySof® ReSTOR®:

Jeżeli pacjent wybierae soczewki wieloogniskowe lub toryczne, najpierw musi zostać przeprowadzona konsultacja i badania, po których zamawiana jest specjalna soczewka. Dopiero podczas następnej wizyty dokonywany jest zabieg. (oznacza to konieczność 2 krotnej wizyty w klinice w Czechc).

Jeżeli zabieg będzie wykonywany na obu oczach, to powinna być w obu oczach jednakowa soczewka lub przynajmniej soczewka podobnego rodzaju.

IV. DOKUMENTY

Jakie dokumenty są mi potrzebne?

Wymaganymi dokumentami jest dokument tożsamości, prawidłowo wypełnione przez okulistę skierowanie na zabieg zaćmy, zaświadczenie od Państwa lekarza o braku przeciwwskazań do odbycia zabiegu oraz wyniki badań krwi i moczu.

Jakie dokumenty są wymagane do złożenia wniosku o refundację?

Korzystając z naszych usług nie musisz się o to martwić. Złożymy za Ciebie prawidłowo wypełniony wniosek do NFZ wraz z pełną wymaganą dokumentacją.

IV. TRANSPORT

Jak mogę dostać się do kliniki w Czechach?

Oferujemy pakiety z komfortowym transportem w obie strony do renomowanej kliniki w Czechach.

Ile trwa podróż?

W zależności od miasta zamieszkania podróż w jedną stronę może wynieść różną ilość czasu. Dla przykładu podróż z Warszawy trwa ok 4,5 godziny, natomiast z Katowic ok 1,5 godziny.

IV. OPŁATY

W jaki sposób należy zrealizować płatność?

Płatność za wybrany pakiet powinna zostać zrealizowana za pomocą przelewu lub poprzez opłacenie w najbliższej placówce pocztowej lub innym punkcie za pomocą przekazanego blankiety wpłaty.

IV. REFUNDACJA

Czy należy mi się zwrot NFZ?

Jeśli jesteś obywatelem Polski ubezpieczonym w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego i masz prawidłowo wypełnione skierowanie na zabieg to przysługuje Ci zwrot NFZ. Przed wykonaniem zabiegu sprawdzimy za Ciebie Twoje skierowanie tak żeby mieć pewność zwrotu.

Jaka jest wysokość zwrotu?

Aktualnie NFZ podaje jako orientacyjną kwotę zwrotu 2111,15 zł i taki zwrot otrzyma pacjent, który zdecyduje się na zabieg usunięcia zaćmy, jednak dokładne wyliczenie jest dosyć skomplikowane. Kwota zwrotu może ulec podwyższeniu, jeżeli w zagranicznej klinice wykonane będą dodatkowe badania lub konsultacje. Kwota zwrotu może również ulegać zmianie jeżeli spadłaby wycena zabiegu usunięcia zaćmy w Polsce – nie będzie to jednak dotyczyć pacjentów, którzy już mieli wykonany zabieg. W wypadku zmiany wysokości refundacji będziemy informować o tym pacjentów z odpowiednim wyprzedzeniem.

Jak długo muszę czekać na zwrot środków z NFZ?
Zwrot środków następuję w okresie jednego do dwóch miesięcy od wykonania zabiegu bezpośrednio na wskazane konto pacjenta.

Jak mam złożyć wniosek o refundację?

Korzystając z naszych usług nie musisz się o to martwić. Złożymy za Ciebie prawidłowo wypełniony wniosek do NFZ wraz z pełną wymaganą dokumentacją.

Nie mam konta, czy mogę odebrać zwrot w innej formie niż przelew na konto?

Zwrot może być także dokonany przekazem pocztowym na wskazany adres.

Jak mogę sprawdzić czy jestem ubezpieczony w NFZ?

Taką informację uzyskasz w każdym regionalnym oddziale NFZ.

Czy to naprawdę działa?

Jak najbardziej – od listopada zeszłego roku skorzystało na tym już ponad 3500 polskich pacjentów, a NFZ zwróci im łącznie kwotę w wysokości 14,5 mln zł.

Czy mogę nie uzyskać zwrotu z NFZ?

Jeśli spełniasz warunki opisane w punkcie VIIa to otrzymasz zwrot z NFZ.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close