Zostaw numer telefonu, oddzwonimy:

Operacja zaćmy w Czechach – refundacja leczenia z NFZ

Pacjentom z województw dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, łódzkiego oraz mazowieckiego, ale też z innych regionów Polski – proponujemy wykonanie zabiegu w czeskiej klinice Lexum. Jest to specjalistyczna klinika okulistyczna która jako pierwsza w środkowej Europie rozpoczęła stosowanie trójogniskowych soczewek wewnątrzgałkowych.

W ramach naszej usługi oferujemy pełne przygotowanie dokumentacji niezbędnej do przeprowadzenia leczenia, zapewniamy transport i opiekę polskojęzycznego personelu. Leczenie zaćmy w Czechach to rozwiązanie wybierane dziś przez bardzo wielu pacjentów. Atrakcyjna oferta, możliwość refundacji z NFZ, a przede wszystkim bardzo wysoka jakość usługi przyciąga coraz więcej osób zainteresowanym usunięciem zaćmy.

czechy

prof. lek. med. Martin Filipec, CSc.

Założyciel Europejskiej Kliniki Okulistycznej Lexum

Prof. MUDr. Martin Filipec, CSc.Prof. lek. med. Martin Filipec, CSc. jest jednym z założycieli chirurgii refrakcyjnej w Republice Czeskiej, w której specjalizuje się od roku 1985. Ten najwyższej klasy ekspert specjalizuje się w laserowej i wewnątrzgałkowej chirurgii refrakcyjnej, operacji zaćmy, implantacji soczewek wewnątrzgałkowych oraz przeszczepie rogówki. Studiował medycynę okulistyczną w Klinice Okulistycznej Hôtel-Dieu w Paryżu, a w latach 1989-91 pracował w klinice okulistycznej Massachusetts Eye and Ear Infirmary na Uniwersytecie Harvarda w Boston. Od lat dziewięćdziesiątych do roku 2003 pełnił funkcję ordynatora Kliniki Okulistycznej Pierwszego Wydziału Lekarskiego przy Uniwersytecie Karola w Pradze. W roku 1993 założył pierwszą niepubliczną klinikę w Republice Czeskiej – Europejską Klinikę Okulistyczną Lexum. Profesor Filipec wykonuje operacje oczu w wielu krajach na całym świecie, pełni funkcję konsultanta oraz chirurga specjalisty m. in. w klinice Advanced Vision Care w Londynie.

 

doc. dr nauk med. Zuzana Hlinomazová

Dyrektor Medyczny Kliniki Lexum

Doc. MUDr. Zuzana Hlinomazová, Ph.D.Doc. dr nauk med. Zuzana Hlinomazová jest specjalistą w dziedzinie oftalmologii – okulistyki z 25-letnim stażem. Jest czołowym specjalistą w leczeniu chirurgicznym zaćmy, wewnątrzgałkowej chirurgii refrakcyjnej, przeszczepie rogówki, diagnozie chorób rogówki wraz z leczeniem stożka rogówki oraz badaniem USG oka. W swojej karierze zawodowej przeprowadziła już ponad 15 000 operacji zaćmy oraz 1 200 korekcji stożka rogówki. Zajmuje się wdrażaniem nowych metod diagnozy i terapii w oftalmologii – okulistyki, takich jak diagnoza infekcji wirusowych metodą PCR lub metoda keratoplastyki endotelialnej (DMEK) w chorobach zwyrodnieniowych rogówki. Pani docent uczestniczy w kształceniu studentów medycyny na Wydziale Lekarskim na Uniwersytecie Karola w Hradcu Králové. Jest autorem i współautorem 5 monografii oraz 2 podręczników.

 

dr nauk med. František Benda

Ordynator Centrum Leczenia Siatkówki i Komory Tylnej, Europejska Klinika Okulistyczna Lexum Ostrava

MUDr. František Benda, Ph.D.Dr nauk med. František Benda pracuje w Europejskiej Klinice Okulistycznej Lexum od roku 2004, a od roku 2005 jest jej ordynatorem. Specjalizuje się w leczeniu chirurgicznym zaćmy, leczeniu siatkówki oraz ciała szklistego. Zajmuje się leczeniem zachowawczym, chirurgicznym oraz łączonym retinopatii cukrzycowej, zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem oraz chorób naczyń krwionośnych siatkówki. Był wielokrotnie nagradzany przez Czeskie Towarzystwo Chirurgii Refrakcyjnej i Chirurgii Katarakty (Česká společnost refrakční a kataraktové chirurgie) jako jeden z najczęściej operujących chirurgów katarakty w Republice Czeskiej. Wykonał ponad 15 000 zakończonych sukcesem operacji zaćmy. Zebrane doświadczenia wykorzystuje również w swojej praktyce w Niemczech.

 

lek. med. Martin Choleva

Ordynator Centrum Leczenia Katarakty i Komory Przedniej, Europejska Klinika Okulistyczna Lexum Ostrava

MUDr. Martin Choleva Lek. med. Martin Choleva po ukończeniu studiów w roku 1989 wybrał specjalizację w oftalmologii – okulistyce, tak jak jego ojciec. Od roku 2005 jest członkiem zespołu chirurgów w Europejskiej Klinice Okulistycznej Lexum w Ostrawie. W samej klinice przeprowadził już ponad 14 000 operacji zaćmy. Specjalizuje się zwłaszcza w chirurgii soczewki (zaćma, starczowzroczność, wysokie wady refrakcji) i chirurgii plastycznej w ramach medycyny okulistycznej. Swoje doświadczenie zbierał na stażach i wymianach pracowniczych w Austrii, Niemczech, Słowenii, Portugalii i na Słowacji. W latach 2002 i 2003 asystował przy projektowaniu urządzenia do tzw. zimnej fakoemulsyfikacji (Oertli, Szwajcaria) i prowadził badania przedkliniczne. W latach 2004-2006 gościł wielokrotnie w klinice okulistycznej w Aszchabadzie (Turkmenistan), gdzie pomagał wdrażać nowoczesne techniki operacji zaćmy.

 

lek. med. Urania Tavandzi

Ordynator Centrum Chirurgii Laserowej i Refrakcyjnej, Europejska Klinika Okulistyczna Lexum Ostrava

MUDr. Urania Tavandzi Lek. med. Uriana Tavandzi jest ordynatorem Centrum Chirurgii Laserowej i Refrakcyjnej w Europejskiej Klinice Okulistycznej Lexum w Ostrawie. Jest specjalistą w dziedzinie wad refrakcji oraz transplantacji rogówki. Obecnie specjalizuje się w laserowej chirurgii refrakcyjnej oraz leczeniu stożka rogówki. Przeprowadzała też liczne przeszczepy rogówki oraz operacje zaćmy. Jako członek zespołu ds. biologii komórkowej przy Czeskiej Akademii Nauk (Akademie věd) specjalizowała się w transplantacji rogówki w celach naukowych, skupiała się zwłaszcza na nowych technikach i trendach w tej jakże ważnej dziedzinie, m. in. na przeszczepach komórek macierzystych rąbka rogówki.

 

lek. med. Zlatislava Hellsteinová

Lekarz, Europejska Klinika Okulistyczna Lexum Ostrava

MUDr. Zlatislava Hellsteinová Lek. med. Zlatislava Hellsteinová pracuje w klinice okulistycznej Lexum w Ostrawie od stycznia roku 2015 . Wcześniej pracowała na oddziale okulistycznym w Szpitalu Uniwersyteckim w Ostrawie (Fakultní nemocnice v Ostravě). Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Lekarski na Uniwersytecie Palackiego w Ołomuńcu (Univerzita Palackého v Olomouci). Specjalizuje się w badaniu pacjentów przed operacją zaćmy i zabiegami refrakcyjnymi, wykonuje diagnozę chorób siatkówki i ciała szklistego, a także wykonuje laserową kapsulotomię Nd YAG. Bierze czynny i bierny udział w najważniejszych kongresach w dziedzinie oftalmologii.

 

lek. med. Jindra Chocholová

Lekarz, Europejska Klinika Okulistyczna Lexum Ostrava

MUDr. Jindra Chocholová Lek. med. Jindra Chocholová pracuje jako oftalmolog od ponad dwudziestu lat. W roku 1992 uzyskała pierwszy atest w dziedzinie oftalmologii – okulistyki, od roku 2005 posiada uprawnienia specjalistyczne do wykonywania zawodu lekarza oftalmologa oraz licencję do prowadzenia samodzielnej praktyki. Od roku 2010 jest członkiem zespołu lekarzy w Europejskiej Klinice Okulistycznej Lexum w Ostrawie. Lek. med. Chocholová bada pacjentów przed operacją zaćmy. Jednocześnie specjalizuje się w badaniu chorób szklistkowo-siatkówkowych z wykorzystaniem obrazowania cyfrowego (OCT). Regularnie bierze udział w najważniejszych konferencjach w dziedzinie oftalmologii.

 

lek. med. Iva Krejčí

Lekarz, Europejska Klinika Okulistyczna Lexum Ostrava

MUDr. Iva Krejčí Lek. med. Iva Krejčí pracuje jako lekarz oftalmolog od roku 1988. W roku 1991 uzyskała pierwszy atest w dziedzinie oftalmologii, od roku 2005 posiada uprawnienia specjalistyczne do wykonywania zawodu lekarza. W Europejskiej Klinice Okulistycznej Lexum w Ostrawie pracuje od roku 2002. Jest pracownikiem przychodni refrakcyjnej, zajmuje się również leczeniem stożka rogówki. Wykonuje zabiegi refrakcji PRK (keratektomia fotorefrakcyjna), metody PTK (keratektomia fototerapeutyczna) oraz CCL (Corneal Cross-Linking). Obecnie specjalizuje się w wykorzystaniu obrazowania cyfrowego w oftalmologii – okulistyce (OCT), diagnozie i leczeniu zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem. Bada pacjentów przed operacją zaćmy ze wskazaniem do zastosowania soczewek premium.

 

lek. med. Jana Slavíková

Lekarz, Europejska Klinika Okulistyczna Lexum Ostrava

MUDr. Jana Slavíková Lek. med. Jana Slavíková należy do grona lekarzy z największym doświadczeniem, bowiem zajmuje się oftalmologią – okulistyką od ponad 30 lat. Jest specjalistą w dziedzinie jaskry oraz zespołu suchego oka. W Europejskiej Klinice Okulistycznej Lexum w Ostrawie pracuje od roku 2006. Opiekuje się głównie pacjentami z jaskrą, przygotowuje pacjentów do operacji zaćmy i jaskry. Uczestniczy w najważniejszych kongresach krajowych i międzynarodowych, regularnie publikuje swoje badania. Prowadzi wykłady poświęcone w dużej części problematyce jaskry oraz zespołowi suchego oka.

lexum

 

Zostaw numer telefonu, oddzwonimy.

lek. med. Magdalena Vavrečková

Lekarz, Europejska Klinika Okulistyczna Lexum Ostrava

MUDr. Magdalena Vavrečková Lek. med. Magdalena Vavrečková zdobywała pierwsze doświadczenie już na studiach, w trakcie których absolwowała roczny staż w Niemczech na Uniwersytecie w Lipsku w ramach programu Erasmus – Socrates. W roku 2006 została skierowana do kształcenia w specjalności oftalmologicznej – okulistyki, a od roku 2010 posiada uprawnienia specjalistyczne w tej dziedzinie. W Europejskiej Klinice Okulistycznej Lexum w Ostrawie pracuje od roku 2007. Pracuje głównie w przychodni refrakcyjnej, gdzie bada pacjentów przed operacją zaćmy. Zajmuje się również badaniem siatkówki i ciała szklistego z wykorzystaniem obrazowania cyfrowego (OCT). Sama przeszła laserową korekcję wzroku w klinice Lexum, dzięki której uwolniła się od okularów.

lek. med. Simona Valečková

Lekarz, Europejska Klinika Okulistyczna Lexum Ostrava

MUDr. Simona Valečková Lek. med. Simona Valečková pracuje w Europejskiej Klinice Okulistycznej Lexum w Ostrawie od roku 2006. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w dziedzinie oftalmologii – okulistyki. Obecnie specjalizuje się w problemach chorób plamki żółtej, wykorzystaniem cyfrowych technik obrazowania (zwłaszcza OCT). Wykonuje badania i kontrole po operacji zaćmy, komory tylnej oraz po operacjach refrakcyjnych. Regularnie bierze udział w najważniejszych kongresach w dziedzinie oftalmologii.

lek. med. Petra Wolková

Lekarz, Europejska Klinika Okulistyczna Lexum Ostrava

MUDr. Petra Wolková Lek. med. Petra Wolková pracuje w Europejskiej Klinice Okulistycznej Lexum w Ostrawie od roku 2007. Jako oftalmolog – okulista ma ponad 10 lat doświadczenia. Obecnie specjalizuje się w badaniu pacjentów i ich przygotowaniu do operacji zaćmy, jak również w problematyce chorób siatkówki i ciała szklistego.

Mgr Petra Drtilová – Europejska Klinika Okulistyczna Lexum Ostrava

Optometryści

Mgr. Petra Drtilová Mgr Petra Drtilová jest optometrystą w naszej klinice w Ostrawie od września r. 2008. Ma bogate doświadczenie, działa w tej branży od roku 2004. Regularnie bierze udział w najważniejszych kongresach w Republice Czeskiej. Od roku 2006 naucza na uczelni wyższej.