O nas

Kliniki

Cieszyn

Czechy

Tylko 600 metrów
od polskiej granicy

Zobacz więcej
Kliknij

Ostrawa

Czechy

Tylko 15 kilometrów
od polskiej granicy

Zobacz więcej
Kliknij

Pasewalk

Niemcy

Tylko 27 kilometrów
od polskiej granicy

Zobacz więcej
Kliknij

Cieszyn

Cieszyn

Provisus

Pokaż na mapie

Klinika Provisus zlokalizowana w Czeskim Cieszynie to pierwsza Polska Klinika Okulistyczna specjalnie zaprojektowana pod kątem profesjonalnego, a jednocześnie komfortowego procesu leczenia zaćmy. Wyróżnia się ona najwyższymi standardami oraz procedurami medycznymi, a operacje usunięcia zaćmy przeprowadzane są jedynie przez wybitnych polskich chirurgów oraz przy wykorzystaniu najnowocześniejszego sprzętu. Co również niezwykle istotne pacjenci są operowani jedynie przy wykorzystaniu uznawanych za najlepsze na rynku materiałów i soczewek wewnątrzgałkowych amerykańskiej firmy Alcon oraz niemieckiej firmy Zeiss, a sam zabieg usunięcia zaćmy jest przeprowadzany przy asyście anestozjologa.
Jest to jednocześnie jedna z nielicznych klinik okulistycznych, która opiekuję się pacjentem przez pełen proces leczenia zaćmy wraz z dwoma kontrolami po zabiegu ujętymi w procesie leczenia. Każdy pacjent po operacji zaćmy może liczyć na możliwość bezpłatnych wizyt kontrolnych w samej klinice Cieszynie lub w ośrodkach współpracujących w Częstochowie, Łodzi, Głogowie lub Bydgoszczy.

Dr Marcin Rubajczyk
wieloletni pracownik kliniki okulistycznej Wojskowego Instytutu Medycznego - Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Obrony Narodowej (CSK MON) przy ul. Szaserów w Warszawie.Swoje umiejętności zdobywał pod okiem doświadczonego chirurga – dr hab. J. Robaszkiewicza, uznanego autorytetu w dziedzinie chirurgii szklistkowo-siatkówkowej oraz przedniego odcinka oka. Obecnie pracuje w wiodącej, prywatnej klinice okulistycznej PROVISUS oraz w Katowicach w Centrum Medycznym Mavit. Dr M. Rubajczyk ma na swoim koncie ponad 10000 udanych zabiegów usunięcia zaćmy, jest także autorem lub współautorem publikacji naukowych oraz wystąpień zjazdowych.
Dr Wojciech Banyś
Od 2002 roku zajmuje się operacjami przedniego odcinka oka. Swoje umiejętności zdobywał w Szpitalu Kolejowym w Katowicach w Polsce, w Prince Charles Eye Unit w Windsor w Anglli oraz w Kresge Eye Institute w Detroit w USA.Doświadczony chirurg okulista, ma swoim koncie ponad 18000 udanych operacji usunięcia zaćmy w Polsce i zagranicą. Obecnie związany z Bielskim Centrum Medycznym w Bielsku Białej, z Sygehus Thy-Mors w Danii oraz z kliniką PROVISUS.
Dr Tomasz Grędysa
Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, doświadczony specjalista chorób oczu. Wykonuje zabiegi operacyjne usunięcia zaćmy i przeciwjaskrowe, drobne zabiegi okulistyczne na aparacie ochronnym oka, a także zajmuje się diagnostyką i laseroterapią schorzeń siatkówki. Jako jeden z pierwszych okulistów w Polsce zajął się leczeniem zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem (AMD), obecnie wykonuje iniekcje doszklistkowe preparatów anty-VEGF oraz laseroterapię laserem 2RT. Dr Grędysa jest członkiem AAO -Amerykańskiej Akademii Okulistyki, ASCRS – Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Refrakcji, ESCRS – Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Refrakcji oraz EURETINA – Europejskiego Towarzystwa Specjalistów Siatkówkowych. Aktualnie pracuje w Szpitalu Wojewódzkim w Zgierzu, w klinice PROVISUS oraz jest Dyrektorem Medycznym Europejskiego Centrum Zdrowego Oka w Warszawie.

Ostrawa

Ostrawa

Lexum

Pokaż na mapie

Specjalistyczna klinika okulistyczna Lexum w Ostravie jako pierwsza w środkowej Europie rozpoczęła stosowanie trójogniskowych soczewek wewnątrzgałkowych. Wyróżnia się ona niezwykle doświadczonym i życzliwym polskojęzycznym personelem. W trakcie operacji usunięcia zaćmy wykorzystywane są materiały i soczewki wewnątrzgałkowe jedynie renomowanych amerykańskich i niemieckich producentów – Abbot, Bausch & Lomb, Alcon oraz Zeiss. Należy ona jednocześnie do międzynarodowej sieci klinik, dzięki czemu nasi pacjenci mogą wykonać badania kwalifikacyjne i kontrolne również w klinice w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu oraz Szczecinie.
W ramach naszej usługi oferujemy pełną organizację leczenia, zapewniamy transport, finansujemy znaczną część kosztów zabiegu, załatwiamy wszystkie niezbędne formalności i opiekę polskojęzycznego personelu. Leczenie zaćmy w Czechach to rozwiązanie wybierane dziś przez bardzo wielu pacjentów w Polski, a także Niemiec i Austrii. Możliwość refundacji z NFZ, dogodna lokalizacja 20 kilometrów od polskiej granicy, atrakcyjna oferta, a przede wszystkim najwyższa jakość procesu leczenia i gwarancja bezpieczeństwa przyciąga bardzo wielu pacjentów zainteresowanych usunięciem zaćmy.

dr nauk med. Martin Choleva
Ordynator Centrum Leczenia Katarakty i Komory Przedniej w Europejskiej Klinice Okulistycznej Lexum w Ostravie. Doktor od roku 2005 jest członkiem zespołu chirurgów w Europejskiej Klinice Okulistycznej Lexum w Ostrawie, gdzie przeprowadził już ponad 14 000 operacji zaćmy. Swoje doświadczenie zbierał na stażach i wymianach pracowniczych w Austrii, Niemczech, Słowenii, Portugalii i na Słowacji. Od lat jest członkiem Czeskiego Towarzystwa Oftalmologicznego – Okulistycznego (Česká oftalmologická společnost), Czeskiego Towarzystwa Chirurgii Refrakcyjnej i Chirurgii Katarakty (Česká společnost refrakční a kataraktové chirurgie), European Society of Cataract and Refractive Surgery, Czeskiej Izby Lekarskiej (Česká lékařská komora) oraz Czeskiego Towarzystwa Szklistkowo-Siatkówkowego (Česká vitreoretinální společnost).
lek. med. Eugen Butela
Ordynator Europejskiej Kliniki Okulistyczej Lexum w Ostravie. Zajmuje się głównie operacjami zaćmy, od początku działalności wykonał ich ponad 10 000.Kolejną specjalizacją ordynatora jest laserowa korekcja wad wzroku. Lek. med. Eugen Butela jest absolwentem Wydziału Medycznego Uniwersytetu Šafaríka w Koszycach, od 2002 roku pracował na Oddziale Okulistycznym Szpitala Śląskiego w Opawie. W 2007 roku uzyskał atestację w nowym systemie kształcenia oraz specjalizację. Od 2010 pracował w klinice okulistycznej Gemini w Ostrawie, w latach 2011-2015 jako ordynator. W swojej działalności dydaktycznej doktor skupia się na leczeniu astygmatyzmu i starczowzroczności, brał udział w ogólnoeuropejskim badaniu klinicznym leczenia farmakologicznego jaskry. Lek. med. Eugen Butela jest członkiem Czeskiej Izby Lekarskiej (Česká lékařská komora), Czeskiego Stowarzyszenia Oftalmologicznego (Česká oftalmologická společnost), Czeskiego Stowarzyszenia Chirurgii Refrakcyjnej i Chirurgii Katarakty (Česká společnost refrakční a kataraktové chirurgie) oraz Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgii Refrakcyjnej i Zaćmy (European Society of Cataract and Refractive Surgery).

Pasewalk

Pasewalk

Operative Augenarztpraxis Dr. med. Lukas Nitsche

Pokaż na mapie

Od 2007 roku w naszym oddziale w Pasewalku wdrożony został oddział operacyjny. Oferujemy zintegrowaną opiekę okulistyczną od konsultacji poprzez obszerną diagnozę do operacji zaćmy oraz opiekę ambulatoryjną. W celu zapewnienia wysokiej jakości naszych usług wprowadziliśmy system zarządzania jakości ISO (certyfikat od 2014 roku). Z operacji zaćmy w naszej klinice korzystają pacjenci z Niemiec oraz Polski szczególnie ze Szczecina. Położenie Kliniki na obszarze przygranicznym pozwala pacjentom na operację zaćmy w bardzo szybkim terminie.
Posiadamy specjalistyczny sprzęt i wysoce profesjonalną kadrę medyczną z udokumentowanym doświadczeniem, dzięki czemu gwarantujemy najwyższą jakość leczenia naszych pacjentów. W diagnostyce, od której zależy w wysokiej mierze skuteczność leczenia chirurgicznego wykorzystujemy nowoczesny technologicznie zaawansowany sprzęt. Wyróżnia nas dodatkowo pełna opieka lekarza anestozjologa wraz z zespołem zarówno przed, w trakcie jak i po zabiegu. Każdy z naszych pacjentów otrzymuje środek uspokajający, co powoduje zmniejszenie stresu u pacjenta i podnosi komfort zabiegu.

dr. Lukas Nitsche
Dr Lukas Nitsche zdobywał wiedzę studiując w Szczecinie oraz Berlinie, a następnie podczas specjalizacji w klinikach w Greifswaldie oraz Braunschweigu. Dodatkowo bogate doświadczenie zdobył podczas licznych praktyk w renomowanych europejskich klinikach, między innymi w Londynie.
Regularnie bierze udział w licznych konferencjach okulistycznych w Europie. Obecnie na swoim koncie ma już ponad 10 tysięcy przeprowadzonych udanych zabiegów usunięcia zaćmy. Oprócz prowadzenia praktyki lekarskiej zarządzą również swoją kliniką w Pasewalku.

Aby dowiedzieć się więcej

albo